O hledání harmonie těla a duše (2. část)

Jak vlastně vznikla myšlenka, že budete zveřejňovat svůj pohled na zdraví na internetu?

Po 36 leté praxi všeobecného lékaře a po 31 letech celostního náhledu na pacienta jsem dospěl k myšlence sdílet svůj pohled na medicínu a na to, čemu se říká léčení. Vidím, že stále stoupá počet pacientů, kteří rozpoznávají, že léčení lidské bytosti vyžaduje komplexnější přístup, než je „oprava“ tělesné hmoty.

Stále více zejména mladých lidí cítí, že poruchy na úrovni těla jsou důsledky defektů a traumat duše. Jsou odhodláni převzít zodpovědnost za své zdraví do svých rukou, ale neví, jak na to. Jsou totiž pod vlivem mediálního informačního pole.

Myšlení a všechny děje v našem organismu nefungují samy od sebe, nezávisle na okolí. Fungují podle informačního pole. Bud pasivně přijmeme to kolektivní-mediální, nebo si můžeme vytvořit vlastní a získat tak nezávislost. Jsme pak svědky zázraků viz 1. a 2. e-book na mém webu >>.

Přednášky a články jsou jednorázové informace. Zatímco web, videa nebo e-book mají tu výhodu, že jsou kdykoliv vyhledatelné a zejména pro mladé jsou už přirozené.

Píšete o získání nezávislosti na chemické medicíně. Lze to vůbec dnes? Ptám se zejména v kontextu léčby velmi zákeřných onemocnění.

Je třeba si uvědomit, že v dnešní době, která je charakterizována přebytkem a vadným životním stylem, je podle mého názoru zdrcující většina chorob kondičního charakteru. Tedy způsobená právě způsobem života. Několik bodů k zamyšlení:

  • Mám za to, že většina lidí nevidí ve své práci radostný smysl života, a přesto tam musí trávit třetinu dne. To jim ubírá energii.
  • Místo toho, aby po práci obnovili svou vitalitu, zbytek dne stráví likvidačním způsobem stravování. A to kvantitou i kvalitou.
  • Nedostatečně se pohybují a dýchají, což výrazně snižuje jejich kondici.
  • Každodenně se většinou promrhá i příležitost léčení zdarma, a tou je spánek do půlnoci nalačno. To znamená, jíst naposledy minimálně 2 hodiny před uložením k spánku.
  • Pro vnější aktivity jsou zcela zapomenuly aktivity vnitřní – práce se svým nitrem, poznání sebe sama, obnova zdroje vnitřního klidu, radosti a vyrovnanosti.

To jsou účinné léčebné prostředky.

Výživové doplňky a vitamíny, které si kupujeme jen proto, abychom skryli vlastní dluhy ke své duši a tělu nám nejsou nic platné.

Dovolujeme, aby hluk zahnal z našeho okolí léčebné a tolik potřebné ticho – předpoklad vnitřního klidu.

Máte pravdu, že k vrozeným nemocem a nemocem získaným v dětském věku nemůžeme většinou přistupovat nezávisle na školní medicíně. Pokud ale myslíte zákeřnými nemocemi zhoubné nádory nebo kardiovaskulární choroby v dospělém věku, ty jsou zcela jistě způsobeny nejen defektním životním stylem, ale i trvalým chemickým potlačováním domnělých příčin, kterému se dnes říká „léčení“.

Co by mohl člověk po přečtení rozhovoru udělat pro zlepšení svého zdraví? Nabídnete nějaký malý krok, kterým by mohl začít?

Každý člověk je na cestě ke zlepšení svého zdraví někde jinde. Málokdo, mě nevyjímaje, na ni nastoupí z plného duševního, tělesného a sociálního zdraví dobrovolně. Rozhodující roli hraje uvědomění. Kdo je ztotožněn s potřebou pracovat na svém zdraví, bude postupovat rychleji, protože je v souladu s nutnými změnami a VĚŘÍ, že se mu zdraví zlepší.

,,Začátečníkům“ doporučuji vyloučit průmyslově zpracované potraviny, dále jakékoliv průmyslové sladkosti v čele s cukrem a potraviny a nápoje, na kterých vzniká závislost.

Do těla přestanou proudit vyloženě škodlivé látky, které organismus a jeho obranyschopnost zamořují a ničí. Zhoubně působí na naši vůli a udržují nás v podřízenosti. K tomu přidejme pohybovou aktivitu, která okysličuje tělo a osvěžuje ducha.

Doporučení „pokročilejším“ přesahuje rámec tohoto rozhovoru a je obsahem 3. a 4. e-booku, na kterém pracuji. A protože zdraví je především otázkou ducha, potom, co se pročistí organismus od škodlivých látek, je třeba začít uvažovat o obsahu hodnot jako radost, svoboda, vnitřní klid a láska.

Co myslíte těmi průmyslově zpracovávanými potravinami?

Průmyslově zpracované potraviny jsou jednak potraviny, které obsahují barviva, dochucovadla, konzervační látky a další chemikálie na ,,vylepšení“. Kdybychom četli etikety na potravinách, nemohli bychom si v běžném obchodě koupit prakticky nic. Dále potraviny, které se vyrábí složitými, většinou zdraví škodlivými technologiemi, jako jsou uzeniny, polotovary a patří sem také prakticky veškeré mléčné výrobky.

Přehled technologií, kterým je kravské mléko vystaveno, je přímo odstrašující:

  • vysokotlaké ošetření
  • vystavení pulznímu elektrickému poli
  • aplikace světelných pulzů
  • membránová filtrace
  • reverzní osmóza
  • nanofiltrace
  • ultrafiltrace
  • mikrofiltrace

Pokud si někdo myslí, že potravina, která projde těmito technologiemi, je přínosná pro lidský organismus, je velmi odvážný. Jednoduše řečeno, průmyslově zpracovaná potravina je každá potravina, o které nevíte, co obsahuje a jakou technologií prošla při výrobě.

V běžném obchod si ale takto „neošetřené“ mléčné výrobky koupit nemůžeme.

A potřebujeme vůbec „neošetřené“ mléčné výrobky v běžné stravě?

Mléčná strava do racionálního jídelníčku vůbec nepatří. Notoricky zdůrazňovaný obsah vápníku v některých mléčných výrobcích nikdo nezpochybňuje. Stejné a mnohdy i větší množství vápníku je však v listové zelenině, luštěninách, v ořechovinách.

Systematicky budovaný strach z osteoporózy při absenci mléčné stravy se rázem rozplyne při pohledu na mapu světa. Tam zjistíme, že osteoporóza se vyskytuje pouze tam, kde se konzumují mléčné výrobky v té míře jako u nás.

Neznamená to, že konzumace mléčné stravy je hlavním důvodem osteoporózy, ale to, že mléčná strava ji nemá možnost ani předejít natož zlepšit. /více o tom v 3. a 4. e-booku/

Dalším důvodem doporučování mléčné stravy je přítomnost laktobacilů v kysaných mléčných výrobcích. V reklamovaných mléčných výrobcích je často obsah laktobacilů sporný.

Stejné a mnohdy větší množství těchto důležitých bakterií je v kvašené zelenině. Při její konzumaci navíc nezatěžujeme tělo ani nadměrným příjmem živočišných bílkovin, což je jedna z příčin všech civilizačních chorob, ani nadměrným přísunem tuků včetně cholesterolu.

Při osteoporóze totiž může v krvi kolovat velké množství a mnohdy až přebytek vápníku. Problém osteoporózy nespočívá v nedostatku vápníku, ale v jeho využitelnosti. A ta je u vápníku ze živočišných zdrojů v porovnání s rostlinnými zdroji velmi nízká.

Při jednoduchém rozboru vidíme, že argumenty medií zaplacené mlékárenskou lobby, nemohou obstát.

Tedy u těch, kteří se rozhodli opustit kolektivní informační pole.

Bylo řečeno, čemu se máme vyhnout. Ale kudy tedy jít?

Tedy nejdůležitější informace na závěr. Podle věrohodných autorit i podle nezávislých studií je v současných podmínkách pro člověka nejvýhodnější primární rostlinná strava.

Bude nám za ni vděčné nejen naše tělo, ale i životní prostředí. S její pomocí získáme zdraví, ale hlavně vnitřní jistotu. A ta je předpokladem pro nezávislost na kolektivním informačním poli, což je jediná cesta ke svobodě.

Jiří Vácha
Jsem lékař s 33 letou praxí. Věnuji se těm, kteří převzali zodpovědnost za svoje zdraví (včetně veganů, vegetariánů, vitariánů a makrobiotiků) a nevidí výsledky léčení ani porozumění u svých lékařů. Více o mně zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů